MOK Czerwionka-Leszczyny
WITAMY W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY KULTURALNEJ.


Galeria:
losowa fotka

KINOSZKOŁA w CKE

 

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach zaprasza do udziału w siódmej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne.

Celem zajęć jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, dlatego współpracę polecamy szczególnie Wychowawcom i Pedagogom szkolnym.

Program autorstwa i pod kierownictwem dr Joanny Zabłockiej-Skorek, filmoznawczyni, pedagog, certyfikowanej trenerki PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej uzyskał szereg rekomendacji (m.in. Filmoteki Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej) za zgodność z podstawą programową we wszystkich poziomach kształcenia.

 

Założenia  programowe

KinoPrzedszkole - zajęcia kierowane są do dzieci powyżej 4. roku życia i prowadzone w formie zabawy edukacyjnej, której tematyka związana jest z treścią prezentowanych filmów.

Czas trwania zajęć 60 - 75 min.

Cykl profilaktyczno-społeczny „Filmowe drogowskazy” - jest godny polecenia jako uzupełnienie godzin wychowawczych. Tematy prelekcji oraz dobór filmów oparto o treści podstaw programowych do nauczania przedmiotów: etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, a także na podstawie autorskich projektów profilaktycznych.

Czas trwania: około 30 minut prelekcji + czas trwania filmu.

Warsztaty medialne - zajęcia mają na celu profesjonalne wprowadzenie dzieci w świat mediów wizualnych, aby rozpoznawały podstawowe media oraz dostrzegały korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z najnowszych technologii. Cykl adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (grupy maksymalnie do 30 osób, czas trwania zajęć ok. 90 minut). Tematyka zajęć warsztatowych jest zróżnicowana i dostosowana do wieku uczestników.

Warsztaty społeczne „Dbam o relacje”- przygotowują dzieci do bardziej świadomego postrzegania siebie i swoich relacji z bliskimi. Cykl skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (grupy maksymalnie do 30 osób, czas trwania zajęć ok. 90 minut). Tematyka zajęć warsztatowych jest zróżnicowana i dostosowane do wieku uczestników.

Mini wykłady z klasyki filmowej - cykl skierowany do uczniów dla szkół ponadgimnazjalnych. Zapoznaje uczestników z twórczością klasyków kinematografii polskiej i światowej. Poprzez analizę fragmentów dzieł filmowych uczniowie poznają specyfikę twórczości reżyserów głośnych dzieł, a także udoskonalą umiejętność analizy utworu audiowizualnego (grupy maksymalnie do 30 osób, czas trwania zajęć ok. 90 minut).

Rekolekcje z filmem – jest propozycją na okres Wielkiego Postu. Filmy, skłaniające do refleksji, pozwolą w niecodziennej formie przeżyć rekolekcje szkolne. Projekt jest realizowany w marcu i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Zajęcia dla seniorów- cykl comiesięcznych spotkań z dobrym kinem dla seniorów i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każdą projekcję filmową otwiera ok. 30. minutowa prelekcja związana z zagadnieniami psychologicznymi.

 

 

Informacje i zgłoszenia:

 Koordynator Sylwia Wolnik
tel. 32 43 11 634, 32 43 18 955 wew. 16 lub 19
e-mail:
organizacyjny@mokcl.pl

www.ckecl.pl

www.mokcl.pl

www.kinoszkola.pl

 

 

BIP

© Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach 2006
tel. / fax: 032 4311634, 032 4318955 / polityka prywatności

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij