MOK Czerwionka-Leszczyny
WITAMY W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY KULTURALNEJ.


Galeria:
losowa fotka

KINOSZKOŁA w CKE 

 

 

 

KINOSZKOŁA w CKE

 

 

 

                                Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej                      

                    KinoSzkoła" objęty jest patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

            Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach zaprasza do udziału w czwartej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „Kinoszkoła" – pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze  i profilaktyczne.

 

            „KinoSzkoła" to projekt złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

 

            Nadrzędnym celem programu jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, stąd priorytetowy cykl: „Filmowe drogowskazy”, adresowany do uczniów wszystkich poziomów nauczania. Tematy prelekcji oraz dobór filmów w tym cyklu powstały w oparciu o treści podstaw programowych nauczania przedmiotów: etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, a także na podstawie autorskich projektów profilaktycznych.

 

            „KinoPrzedszkole” to propozycja dla najmłodszych widzów. Pomiędzy projekcjami polskich, krótkometrażowych filmów, odbywają się zabawy edukacyjne, profilujące odbiór filmu w założonym w temacie prelekcji kierunku.

 

            „Warsztaty Medialne dla uczniów” to zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej. Ich celem jest wzrost kompetencji medialnych wśród uczniów.

 

            Na czas rekolekcji, przygotowaliśmy cykl „Rekolekcje z filmem”, mające w założeniu możliwość podjęcia refleksji religijnych dzięki kontaktowi z dziełem filmowym.

 

            Nauczycielom proponujemy „Szkolenie i warsztaty medialne”, dzięki którym poszerzą wiedzę z zakresu wykorzystywania mediów w praktyce wychowawczej.

 

           

 

            Na stronie www.kinoszkola.pl zamieszczone są pressbooki do wszystkich filmów prezentowanych w tegorocznej edycji "KinoSzkoły". Przed każdymi zajęciami filmowymi nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji, z których będą mogli skorzystać w praktyce dydaktycznej.
            Wszystkie seanse organizowane będą w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym  w Czerwionce-Leszczynach.

 

           

 

            Szczegółowych informacji udziela Sylwia Wolnik, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach pod nr telefonu

32 43 18 955, 32 43 11 634   wew. 16 lub 19

 

 

 

 


Do pobrania:


Karta zgłoszenia do projektu KinoSzkoła

 

 

 

 

 

BIP

© Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach 2006
tel. / fax: 032 4311634, 032 4318955 / polityka prywatności

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij