MOK Czerwionka-Leszczyny
WITAMY W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY KULTURALNEJ.


Galeria:
losowa fotka


MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W CZERWIONCE - LESZCZYNACH

zaprasza do wzięcia udziału

w

XXI Międzynarodowym Konkursie Poetyckim

"O ZŁOTE CYGARO WILHELMA"

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W CZERWIONCE - LESZCZYNACH

zaprasza do wzięcia udziału

w

XXI Międzynarodowym Konkursie Poetyckim

"O ZŁOTE CYGARO WILHELMA"


W siedzibie CENTRUM KULTURALNO-EDUKACYJNYM przy ul. 3 Maja 36 A mieści się biuro informacyjne konkursu udzielające wszelkich informacji osobom zainteresowanym.

Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2017 roku.

Cele Konkursu:

1. Promocja polskiej poezji współczesnej.

2. Stworzenie możliwości spotkania twórców, wzajemnego się poznania .

3. Konfrontacja poglądów i twórczości, doskonalenie warsztatu poetyckiego,

inspirowanie aktywności kulturotwórczej.

4. Pielęgnowanie pamięci o patronie konkursu oraz promowanie na świecie

jego dorobku pisarskiego.


REGULAMIN XXI MIĘDZYNARODOWEGO

KONKURSU POETYCKIEGO "O ZŁOTE CYGARO WILHELMA"


Międzynarodowy Konkurs Poetycki "O Złote Cygaro Wilhelma", organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach, ma charakter konkursowo-turniejowy

w cyklu corocznym.


1. Dopuszcza się do udziału autorów bez względu na wiek, narodowość, kraj zamieszkania, przynależność do związków i stowarzyszeń twórczych przed debiutem oraz po debiucie.

2. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech wierszy w języku polskim w czterech egzemplarzach opatrzonych godłem (pseudonimem). W załączonej kopercie opatrzonej tym samym godłem należy umieścić nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.


Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca 2017 roku.

Adres:
Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach

PL, 44-230 Czerwionka-Leszczyny, ul. 3 Maja 36A


Adres strony internetowej: www.mokcl.pl


E - mail: organizacyjny@mokcl.pl


Informacja: tel.: (32) 431 16 34, 431 89 55: Sylwia Wolnik (tel. wew. 16), Marek Śliwa (tel. wew. 19)


3. Organizatorzy powiadomią uczestników konkursu o nominacji do finału na początku września. Finał odbędzie się 22 września 2017 roku.

4. Nominowani mają obowiązek osobiście zaprezentować nadesłane na konkurs utwory przed jury i publicznością.
5. Po prezentacji utworów przez finalistów jury określi kolejność i wysokość nagród oraz wyróżnień. Każdy z finalistów zostanie uhonorowany finansowo. Decyzje jury są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.


Pula nagród wynosi 5 000,00 pln.

6. Utwory świadczące o tożsamości śląskiej będą kandydować do osobistej nagrody

prof. Grażyny Barbary Szewczyk - córki pisarza (nagroda pieniężna).

7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych utworów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji danych personalnych oraz zdjęć uczestników konkursu i ich opiekunów. Zgłaszając swój udział w konkursie, jego uczestnicy (opiekunowie prawni uczniów) akceptują prawo organizatorów do prezentacji i publikacji tekstów nagrodzonych lub wyróżnionych bez dodatkowej zgody i bez honorarium.

8. Zgłoszenie utworu/utworów do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, nie publikowany i nie nagradzany w innych konkursach, a także z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy w celach promocyjnych niniejszego konkursu.

9. Dopuszczalne są w tekstach wyrażenia i określenia mocne, ostre, a nawet brutalne, ale nie będą akceptowane utwory o charakterze wulgarnym, obscenicznym, antyhumanitarnym i propagujące rasizm.

10. Autorzy wyrażają zgodę na archiwizację swoich danych osobowych oraz nadesłanych zestawów wierszy.

  1. Organizator zapewnia finalistom zwrot kosztów podróży najtańszym środkiem komunikacji na terenie Rzeczypospolitej.Nota biograficzna o patronie konkursu:


WILHELM SZEWCZYK (1916 - 1991) - śląski pisarz, poeta i publicysta. urodził się w Czuchowie, dzisiejszej dzielnicy Czerwionki-Leszczyn. W swej twórczości skupiał się przede wszystkim na problematyce lokalnej, stawiając w jej centrum życie i etos śląskiego robotnika. Do jego najbardziej znanych utworów należą:

- poematy: "Noc", "Hanys", "Poemat górniczy",
- powieści: "Kleszcze", "Czarne słońce", "Wyprzedaż samotności",
- zbiory esejów: "Syndrom śląski", "Z dymkiem cygara".

Jako redaktor naczelny społeczno-kulturalnych tygodników: "Odra", "Przemiany", "Poglądy" w znacznym stopniu przyczynił się do promowania twórczości rodzimych autorów. Odegrał wielką rolę w kształtowaniu literackiego oblicza Śląska.
BIP

© Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach 2006
tel. / fax: 032 4311634, 032 4318955 / polityka prywatności

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij