Tik Tak Punk Rock Memoriał w Czerwionce-Leszczynach

  • 0

Tik Tak Punk Rock Memoriał w Czerwionce-Leszczynach

Category:Bez kategorii

Pomimo rocznej przerwy spowodowanej pandemią TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ jest najstarszym nieprzerwanie działającym cyklicznym wydarzeniem w szeroko pojętym klimacie punk na Śląsku.

TIK TAK PUNK ROCK MEMORIAŁ to cykliczny koncert dedykowany pamięci zmarłych muzyków Bulbulators. Czternasta edycja imprezy odbędzie się 23 kwietnia 2022 w Sali MOK w Czerwionce-Leszczynach. Zmarły 12 kwietnia 2007 roku Wojtek TIK TAK Stefan był pierwszym basistą „Bulbulators”, szarpał również cztery struny w legendarnej formacji „Ramzes And The Hooligans” był współzałożycielem i basistą rybnickich „Rozbiesz Sie” oraz kilku inny projektów punk/new wave. W roku 2011 do Tik Taka dołączył kolejny muzyk związany z „Bulbulators”, perkusista Mirosław Bednorz znany szerzej jako SENSITIVE RAT / SZPAJZA. Zmarł 6 marca 2011 roku w Rybniku. Mirek był cenionym multiinstrumentalistą, który oprócz „Bulbulators” udzielał się w grupach „Ramzes & The Hooligans, Profanacja, The Coiots, Tife Tife!” był też założycielem i gitarzystą „Rozbiesz Sie”.
Tegoroczną edycję Memoriału uświetni występ czterech kapel… oprócz pomysłodawców i współorganizatorów imprezy grupy „Bulbulators” wystąpią ULICZNY OPRYSZEK, DAREK DUSZA i DEMONY oraz legenda new wave grupa „1984”.

Rzeszowska formacja 1984 to żywa legenda polskiej sceny niezależnej, w nurcie new wave/post punk zasłużenie ciesząca się statusem kapeli kultowej. Jej historia trwa nieprzerwanie od 1985 roku, a utwory takie jak Ferma Hodowlana, Tutaj Nie Będzie Rewolucji, Wstajemy Na Raz, Śpiewamy na Dwa, Radio Niebieskie Oczy Heleny wpisały się na stałe w kanon polskiej muzyki alternatywnej. Na czele grupy stoi jeden z jej liderów i założycieli, gitarzysta oraz autor tekstów – Piotr „Mizerny” Liszcz, a sama formacja, po latach obfitujących w zawirowania i zmiany w składzie, ma się dziś dobrze jak nigdy. Ich koncerty to energetyczne, chwytające za gardło sety, przywodzące na myśl najlepsze lata cold/new wave. Mimo, iż od słynnego debiutu kapeli na dużej scenie festiwalu w Jarocinie w 1985 roku upłynęło już trochę czasu, zespół wciąż konsekwentnie kroczy swoją ścieżką. W 2020 roku ukazał się ich kolejny album „Piękny jest świat”, wydany nakładem Anteny Krzyku. Obecny skład kapeli to: Piotr Liszcz, Janusz Gajewski, Wojciech Trześniowski, Alma Bury, Sebastian Bełz .

BULBULATORS powstał pod koniec 1989 roku, kiedy gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności Ramzes And The Hooligans postanowił założyć nowy punk band.
Po kilkunastu koncertach granych na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w roku 2000 nakładem Enigmatic Records ukazał się ich pierwszy album „Prawdziwe Życie”, debiutancka kaseta dała impuls do dalszego działania i sprawiła że zespół zaistniał szerzej…
Od tego momentu minęło już sporo czasu a Bulbulators nagrał 7 kolejnych albumów, odwiedził dziesiątki klubów i festiwali na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Anglii, Norwegii oraz Białorusi.
Obecnie kapela promuje swój ostatni album „Homo Polonicus” a tworzą ją… Piotr Iglak Tohak (głos), Artur Burak Latosiński (gitara), Paweł Gruby Siegel (bas), Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja) oraz Krzysztof Lotos Latosiński (gitara).

Darek Dusza i Demony to nowy zespół Darka Duszy – gitarzysty, autora tekstów i kompozytora od lat związanego ze sceną niezależną.
Darek to założyciel kultowej Śmierci Klinicznej i niezapomnianego Absurdu. Jego kolejne grupy to Darmozjady, Chuligani, DiM i Redakcja. Przez wiele lat tworzył i grał w ShakinDudi, jest autorem wszystkich wielkich przebojów tego rocknrollowego ensemblu. Zespół pracuje nad nowymi piosenkami, które ukażą się na płycie w lecie 2022 roku. Kompozycje te to mieszanka post punka, rocknrolla i punk rocka. Całość dopełniają zjadliwe, sarkastyczne i krytyczne teksty Duszy. Już jesienią będzie można usłyszeć pierwsze piosenki. W pełni profesjonalne koncerty Darka Duszy i Demonów to energetyczny i wybuchowy koktajl. Złożony zarówno z nowych, premierowych kawałków jak i starych, niezapomnianych utworów. Na żywo muzycy brawurowo wykonują utwory Śmierci Klinicznej, Absurdu czy też Shakin Dudi. Od ”Nienormalnego świata”, przez „Dżumę”, po „Zastanów się, co robisz”.
Oprócz Darka zespół tworzą muzycy od lat związani ze sceną punkową:
Paulina Paleczna – wokal
Doktor Maupa – bębny
Mateusz Trybulec – bas

Punkowy band ULICZNY OPRYSZEK powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim.
Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013/2019 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą – na Słowacji, w Czechach (m.in Festiwal POD PAROU), w Niemczech (m.in Berlin, Hamburg) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn). Zespół zagrał na jednej scenie z takimi kapelami jak: Marky Ramone N.Y.C, Angelic Upstarts, Discharge, Toxoplasma, Lagwagon czy Ignite.
Na dorobek zespołu składa się 7 płyt studyjnych. Ostatnia CD „Prałat” została wydana w 2021 roku i zawiera 4 najnowsze nagrania zespołu oraz 4 covery zapowiadające kolejną pełną płytę pt. NA ZAWSZE PUNK 3. Skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara, vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, vocal), Kadet (gitara)

Termin: 23 kwietnia 2022, godz. 18.00
Miejsce: Sala MOK, ul. Wolności 2, Czerwionka-Leszczyny
Bilety: 40/50 zł

Bilety do kupienia w kasie CKE oraz na stronie:
https://www.ckecl.pl/kup-bilet/