MOK Czerwionka-Leszczyny
WITAMY W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY KULTURALNEJ.


Galeria:
losowa fotka

Zespół Folklorystyczny Frelki z Dębieńska

 

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „FRELKI Z DĘBIEŃSKA"

 

rozpoczął działalność w 2007 roku. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, przygotowując program parafialnych dożynek, zdecydowały się zaprezentować szerszemu gronu swoje umiejętności artystyczne.

Cotygodniowe spotkania mają na celu kultywowanie regionalnych tradycji śpiewaczych czy realizację inscenizacji w śląskiej gwarze. Potencjał drzemiący w artystycznych poczynaniach „Frelek..." dostrzeżono na Festiwalu Artystycznym „MY ŚLĄSK" w Zabrzu, przyznając im I nagrodę w kategorii: kabaret. Spodobała się publiczności Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce - Leszczynach, z włodarzami Czerwionki-Leszczyn włącznie, wystawiona w 2010 roku etiuda teatralna pod tytułem „Czerwony Kapturek". Dzięki kolejnym sukcesom, nabrały przekonania, że poprawianie humoru sobie i innym jest potrzebne, jak mówią: „>>Frelki z Dębieńska<< lubią się zabawić, potańcować, pośpiewać i humor poprawić."

 

„Frelki z Dębieńska" tworzą: Teresa Brząkalik, Marta Domin, Stanisława Dzida, Maria Garbacz, Krystyna Kopaczewska, Bożena Krzyżowska, Teresa Macioszek, Joanna Małek, Joanna Polnik, Anna Potempa, Bogusława Szpyra, Anna Warzecha, Ewa Warzecha i Wiktoria Warzecha.


Zespołowi akompaniują akordeoniści: Teresa Warzecha oraz Dariusz Warzecha.


Instruktor: Ewa Jegła (nr tel. 509781555)

BIP

© Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach 2006
tel. / fax: 032 4311634, 032 4318955 / polityka prywatności

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij