MOK Czerwionka-Leszczyny
WITAMY W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY KULTURALNEJ.


Galeria:
losowa fotka

Zespół folklorystyczny Familijo

W jego skład wchodzą mieszkańcy rodzimej wsi. Kultywuje gwarę, obrzędy i tradycje Górnego Śląska. Uczestniczy w uroczystościach na terenie gminy i miasta Czerwionka - Leszczyny oraz poza jej granicami, biorąc udział w festynach, dożynkach, biesiadach oraz przeglądach zespołów folklorystycznych. Atrakcją repertuarową zespołu są sztuki teatralne pióra Marka Szołtyska, autora wielu popularnych książek o tematyce śląskiej napisanych gwarą. Zespół oferuje następujące sztuki i przedstawienia:
- "Szopka Śląsko" (30 min)
- "Bojka o Kapturku" (35 mim)
- "Romeo i Julia - Jo ci przaja, Ty mi przajesz" (60 min)
- "Ostatnio Śląsko Wieczerzo" (60 min)
Skład zespołu:
Celestyna Wodok - kierownik artystyczny
Czesław Śpiewok - akompaniament
Maria Fojcik, Grażyna Kycia, Alina Michalska, Lucyna Ordon, Hanna Pieter, Anna Radecka, Bonifacy Radecki, Janina Słupik, Małgorzata Skuta, Wioletta Śpiewok, Leokadia Śpiewok, Mirela Tkocz, Erna Szulik, Barbara Wilim.

44-246 Szczejkowice
ul. Rybnicka 7
tel. (32) 437 18 71
instruktor: Celestyna Wodok
BIP

© Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach 2006
tel. / fax: 032 4311634, 032 4318955 / polityka prywatności

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij