MOK Czerwionka-Leszczyny
WITAMY W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W CZERWIONCE-LESZCZYNACH. ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY KULTURALNEJ.






Galeria:
losowa fotka

Plastyczny Konkurs Ekologiczny

XXV Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny

"Ocalić od zapomnienia" 2018

Temat: „Serce natury”

 

Finał konkursu odbędzie się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym
w Czerwionce-Leszczynach, 24.04.2018 o godz. 10.00


Wyniki   

 

NAGRODY


KATEGORIA – PRZEDSZKOLA:
Wiktoria Jastrzębska (l.4), Przedszkole nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Żorach,
praca pod kierunkiem Elżbiety Mierzwy
Wiktoria Olszycka (l.4), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
Fabian Machulec (l. 5), Przedszkole nr 1 „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Bernadety Chrapiec
Gabriel Kuś (l. 6), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Antonina Górska (l.6), Pracownia Plastyczna „Kontrasty” przy Młodzieżowym Domu Kultury  w Rybniku, praca pod kierunkiem Zuzanny Śmieji
Milena Tyszkiewicz (l.6), Klub Plasyczny „Pinokio” przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2    w Zabrzu, praca pod kierunkiem Lucyny Mykietyn
Joanna Cyba (l.6), Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej,
praca pod kierunkiem Edyty Sobieraj
Emilia Zamiatowska (l.6), Przedszkole Miejskie nr 51 w Bytomiu,
praca pod kierunkiem Iwony Raczkiewicz
Julia Francuz (l.6), Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Joanny Szymury
Maja Chwistek (l.6), Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Zabrzu,
praca pod kierunkiem Wiesława Darewskiego
Zuzanna Rzesiowska (l.6), Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Książenicach,
praca pod kierunkiem Krystyny Szulc
Sebastian Steuer (l.6), Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Joanny Szymury
Noemi Hensel (l.7), Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Grażyny Hagowskiej
Karol Ciołek (l.7), Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Grażyny Hagowskiej

 

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE:
Jana Brząkalik (l.7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
Emilia Gonciarz (l.7), Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza                          

w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Dominiki Machulec
Maja Wiśniewska (l.7), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
Anna Gajda (l.8), Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza
w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Dominiki Machulec
Anna Kozłowska (l.8), Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza
w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Dominiki Machulec
Zuzanna Podrygała (l.8), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Iwona Olejniczak (l.8),  Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
Maja Dutka (l.8), Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach,
praca pod kierunkiem Barbary Durczok
Szymon Bartczak (l.9), Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy,
praca pod kierunkiem Iwony Kwiatoń
Natalia Furmańczyk (l.9), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
Milena Klepacka (l.9), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 8    w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Magdalena Praga (l.10), Klub Plasyczny „Pinokio” przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2      w Zabrzu, praca pod kierunkiem Lucyny Mykietyn
Agata Cichopek (l.10), Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej,
praca pod kierunkiem Edyty Sobieraj
Paulina Bzukała (l.10), Pracownia Plastyczna „Okienko” Siemianowickiego Centrum Kultury,
praca pod kierunkiem Doroty Micior-Gajewskiej
Zuzanna Wilgucka (l.10), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
Kamil Banaszkiewicz (l.10),  Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, praca pod kierunkiem Ilony Myszki
Kacper Korus (l.10),  Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Beaty Pietrek
Tatiana Kranc (l.10),  Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Beaty Pietrek
Oliwia Profaska (l.10), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku,
praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
Wiktoria Mandla (l.10), Szkoła Podstawowa nr 6 w Tychach,
praca pod kierunkiem Iwony Gładyś
Kamil Mośny (l.11),  Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach,
praca pod kierunkiem Niny Wolskiej
Alex Kata (l.11), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy,
praca pod kierunkiem Justyny Diak
Martyna Rzepka (l.11), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek
Patrycja Klemczak (l.11), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
Dagmara Biegiesz (l.11), Szkoła Podstawowa nr 6 w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Paulina Witek (l.12), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 6      w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Nicole Tułak (l.12), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy,
praca pod kierunkiem Justyny Diak
Barbara Durkalec (l.12), Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu,
praca pod kierunkiem Katarzyny Estkowskiej
Armando Bącio (l.12), Szkoła Podstawowa Specjalna nr 39 im. Marii Montessori w Zabrzu,
praca pod kierunkiem Małgorzaty Baryły
Dominika Dymek (l.12), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy,
praca pod kierunkiem Justyny Diak
Lena Grząśko (l.12), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku,
praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
Michalina Pytel (l.12), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku,
praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
Wojciech Podymski (l.12), Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie,
praca pod kierunkiem Iwony Foryś
Aleksandra Jureczko (l.13), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek
Weronika Ledwoń (l.13), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, praca pod kierunkiem Ilony Myszki
Paulina Polk (l.13), Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu,
praca pod kierunkiem Wiesława Darewskiego
Hanna Buchwald (l.13), Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku,
praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
Karolina Achtelik (l.13), Szkoła Podstawowa nr 6 w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Patrycja Hetman (l. 13), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Dominika Róg (l.13), Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich, praca pod kierunkiem Anny Styś
Dominika Róg (l.13), Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich, praca pod kierunkiem Anny Styś
Anna Gaim (l.13),  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Jolanty Sprus
Wiktoria Kubasa (l.13), Szkoła Podstawowa w Palowicach,
praca pod kierunkiem Beaty Pietrek
Aleksandra Sokołowska (l.13), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanicy,
praca pod kierunkiem Justyny Diak
Oliwia Szarwas (l.13),  Szkoła Podstawowa w Stanowicach,
praca pod kierunkiem Aliny Petki
Liliana Buchalska (l.13),  Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
Martyna Gajek (l.13), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 8    w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Katarzyny Sienkan-Krząkały
Alicja Klasik (l.14), Szkoła Podstawowa w Stanowicach,
praca pod kierunkiem Aliny Petki
Patrycja Kożuszek (l.14), Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach,
praca pod kierunkiem Beaty Kordon
Szymon Mamok (l.14), Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana w Siemianowicach Śląskich, praca pod kierunkiem Anny Styś
Klaudia Śmieja (l.14), Szkoła Podstawowa im. Ziemi Śląskiej w Piecach,
praca pod kierunkiem Anny Babiak
Amelia Wodok (l.14), Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu-Gardawicach,
praca pod kierunkiem Aliny Szwedy

 

KATEGORIA – GIMNAZJUM:
Mateusz Martinus (l.13), Dwujęzyczne Społeczne Gimnazjum w Rybniku,
praca pod kierunkiem Hanny Wyglendy
Marcin Jurczyk (l.15), Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Krystyny Komorowskiej
Sara Kostępska (l.16),  Szkoła Podstawowa nr 36 w Rybniku,
praca pod kierunkiem Żanety Rarot-Szwedy

 

KATEGORIA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
Hanna Wizental (l.17), Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie,
praca pod kierunkiem Iwony Foryś
Barbara Bugdol (l.18),  Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku,
praca pod kierunkiem Katarzyny Michalik-Kiszki
Martyna Kasprzyk (l.19), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, praca pod kierunkiem Agnieszki Snopek

 

NAGRODA PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI OCHRONY ŚRODOWISKA, ROLNICTWA, LEŚNICTWA I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI RADY MIEJSKIEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH:

– Fabian Machulec (l. 5), Przedszkole nr 1 „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach,
praca pod kierunkiem Bernadety Chrapiec

 

 

Pobierz regulamin konkursu
Pobierz kartę opisową pracy

Pobierz oświadczenia


Cele konkursu:

 

1. Pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
2. Uwrażliwienie na piękno i problemy najbliższego środowiska.
3. Stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń plastycznych najmłodszego pokolenia.

 

 

Założenia organizacyjne:

 

 1. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach
z siedzibą przy ul. Wolności 2.

2. Prace należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach
przy ul. Wolności 2 do 26 marca 2018 roku (decyduje data wpływu).

3. Prace przesyłane pocztą należy wysłać na adres:
Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach
ul. Wolności 2, 44-230 Czerwionka-Leszczyny.

4. Prace nadesłane na konkurs stają się własnością organizatora konkursu, którym jest Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach i mogą być wykorzystane
do organizowania wystaw oraz w ramach publikacji. Nadsyłając pracę na konkurs nauczyciel/instruktor lub opiekun prawny/rodzic autora zgadza się na jej późniejsze upowszechnianie, w tym na zamieszczenie przez organizatora imienia, nazwiska
i wieku autora pracy oraz nazwy placówki.

5. Każda praca powinna być czytelnie opisana (drukowanymi literami) na odwrocie według załączonego wzoru.

6. Do pracy należy dołączyć następujące informacje:
– zestaw I (oświadczenie nauczyciela/instruktora), jeżeli placówka posiada indywidualne zgody opiekunów prawnych/rodziców uczniów lub
– zestaw II (oświadczenie opiekuna prawnego/rodzica), jeżeli placówka nie posiada indywidualnych zgód opiekunów prawnych/rodziców uczniów, wówczas wymagane jest załączenie zgody jednorazowej do udziału w konkursie.

7. Prace nadesłane bez załączników wskazanych w punkcie 5 i 6, a także prace zbiorowe i niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.

 

 

Tematyka konkursu: „Serce natury”

 

Pragniemy zwrócić uwagę młodego człowieka na otaczający nas świat natury, jego piękno i różnorodność, ochronę jego fauny i flory. Należy bezwzględnie zapobiegać wszelkim formom degradacji i niszczenia, zadbać o jego przetrwanie, aby kolejne pokolenia mogły w nim żyć w zgodzie i harmonii.

 

 

Warunki uczestnictwa:

 

 1. Konkurs przeznaczony jest dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz uczestników pozalekcyjnych zajęć plastycznych (POPP, placówki kultury).

2. Konkurs obejmuje swoim zasięgiem województwo śląskie.

3. Każda placówka może wyselekcjonować do konkursu maksimum 10 prac.
W przypadku POPP i placówek kultury przyjmujemy maksymalnie 10 prac jednego instruktora,
a w przypadku szkół i przedszkoli – 10 prac z placówki.

4. Wymagany format prac: A3 bez oprawy!

 

Technika wykonania prac:

 

malarstwo, grafika, rysunek oraz wzajemne połączenia wymienionych technik płaskich.

 

Ocena:

 

Prace zostaną ocenione w czterech kategoriach wiekowych:

– przedszkola,

– szkoły podstawowe,

– gimnazja,                                                                                       

– szkoły ponadgimnazjalne.

 


Ogłoszenie wyników konkursu:

 
1. Wyniki XXV Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego zostaną ogłoszone na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach – http://www.mokcl.pl// – 6 kwietnia 2018 roku.

2. Finał konkursu, połączony z otwarciem wystawy pokonkursowej i wręczeniem nagród, odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 36D.

 

 

Informacje dodatkowe:

 

1. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu.

2. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.

3. Informacji dotyczących konkursu udzielają:
– Janusz Lukaszczyk (komisarz wystawy) – tel. 32 4318-955 wew. 15
– Sylwia Wolnik – dział organizacyjny, tel. 32 4318-955 wew. 16 i 19

 

 

BIP

© Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach 2006
tel. / fax: 032 4311634, 032 4318955 / polityka prywatności

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij