Wieczór autorski z Haliną Kanią (wystawa malarska)

  • 0

Wieczór autorski z Haliną Kanią (wystawa malarska)

Category:Bez kategorii

Pani Halina Kania pochodzi z Przegędzy. Mieszka w Czuchowie. Przez lata, razem z mężem, zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego i wychowywaniem czwórki dzieci. Po jego śmierci nie była w stanie sama prowadzić tak dużego gospodarstwa, dlatego musiała z niego zrezygnować. Przyzwyczajona do pracy, szukała nowego zajęcia. Za namową znajomych zapisała się więc do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach. Uczęszczała na lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, a także na zajęcia z rysunku i malarstwa, prowadzone przez Czesława Fojcika i Janusza Lukaszczyka.
W 2018 roku Pani Halina rozpoczęła swoją przygodę z malowaniem. Jak to się mówi „połknęła haczyk” i od tamtej pory nie rozstaje się z pędzlem i farbami. Bardzo ceni swoich nauczycieli i jest im ogromnie wdzięczna za naukę, bo dzięki nim znalazła swoją nową pasję.

Pani Halina bez malowania nie wyobraża sobie życia. W ciągu tych kilku lat namalowała blisko 100 obrazów i obrazków różnymi technikami – akwarelą, farbą akrylową i farbą olejną. Jej obrazy przedstawiają pejzaże, martwą naturę oraz abstrakcję. Dzięki swojej pasji nie zna takiego pojęcia jak „nuda”. Każdy „wolny czas” Pani Haliny jest zajęty malowaniem. Jak sama mówi – tworzy przy śniadaniu lub przy kawie, albo inaczej – śniada przy malowaniu lub maluje popijając kawę.