Świetlica Dzieci i Młodzieży w Czuchowie

Świetlica Dzieci i Młodzieży w Czuchowie działa w pomieszczeniach Domu Parafialnego przy ul. 3 Maja. Placówka prowadzona jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Świetlica powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach, z potrzeby stworzenia miejsca wyjątkowego, przeznaczonego na zabawę oraz twórczy rozwój najmłodszych. Placówka dysponujemy ładną, kolorową salą, pełnym węzłem sanitarnym oraz zielonym ogrodem. Jej atutami są: stół bilardowy oraz „piłkarzyki”, z których chętnie korzystają młodsi i starsi mieszkańcy. Chuchowska świetlica to miejsce, w którym dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Pracownicy dbają o indywidualne podejście do każdego, kto odwiedza placówkę. Można tu miło i w interesujący sposób spędzić czas po zajęciach szkolnych. Głównym celem świetlicy jest organizowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu młodym mieszkańcom dzielnicy Czuchów.

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat i odbywają się w środy, czwartki i piątki od 14.00 do 18.00.

W placówce organizowane są zajęcia, mające na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci oraz integrację grupy.

Rodzaje zajęć prowadzonych w świetlicy:

 • plastyczne,
 • rękodzieła,
 • robienia biżuterii,
 • gry i zabawy ruchowe,
 • gry świetlicowe,
 • zabawy umysłowe,
 • zajęcia rekreacyjno-turystyczne – wycieczki rowerowe,
 • zabawy towarzyskie,
 • konkursy.

Podczas spotkań w świetlicy dzieci uczą się m.in.: rysunku, rysowania ołówkiem i gumką, świecą oraz nitką, malowania na gazie, cukrem i kawą oraz plasteliną. Poznają nowe techniki artystyczne, wykonują przedmioty z gliny, masy papierowej oraz plasteliny, tworzą biżuterię z modeliny czy półfabrykatów jubilerskich. Uczą się robienia zabawek z materiałów wtórnych, przedmiotów z papieru, bibuły oraz brystolu. Podczas zajęć powstają piękne i unikatowe ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe i świąteczne. Uczestnicy doskonalą technikę tworzenia obrazów z kolorowych pasków papieru – iris folding, obrazów wyklejanych bibułą z elementami orgiami, obrazów z guzików, technikę malowania obrazków z piasku, malowania witraży. Jeden raz w tygodniu organizowane są zajęcia kulinarne, podczas których dzieci pieką ciasteczka, robią sałatki, desery, kanapki, gotują tradycyjne dania, takie jak zupa, bigos czy żur.

W ciągu roku pracownicy świetlicy organizują wycieczki rowerowe i piesze, które są okazją do poznania bliższej i dalszej okolicy.  W okresie ferii zimowych i wakacji letnich przygotowywana jest ciekawa oferta zajęć i atrakcji dla tych, którzy spędzają ten czas w domu.

Działalność Świetlicy Dzieci i Młodzieży w Czuchowie jest zawieszona.


Nadchodzące wydarzenia

 1. Wieczór z Sinatrą – koncert

  26 września 2021 godz. 18:00 - 19:30
 2. DEUTSCHE SCHLAGER & VOLKSMUSIK – koncert

  7 listopada 2021 godz. 15:30 - 18:00
 3. Krzysztof Daukszewicz

  22 stycznia 2022 godz. 16:00 - 17:30
Zmień wielkość czcionki
Zmień kontrast