Formacja Taneczna Zygzak

Formacja Taneczna ZYGZAK

O NAS

Formacja Taneczna ZYGZAK to dziecięco-młodzieżowa grupa artystyczna, wykonująca układy taneczne i marszowo-taneczne, prezentująca efektowne popisy z batonem (pałeczką marszową) oraz innymi rekwizytami. Zespół reprezentuje Miejski Ośrodek Kultury oraz Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny zarówno na imprezach lokalnych, jak i na festiwalach i konkursach o randze krajowej i międzynarodowej, czym na trwałe wpisuje się w artystyczne życie swojej społeczności. Formacja działa w grupach uwzględniających wiek i umiejętności tancerek. Jako Mażoretki zespół współpracuje ze Stowarzyszeniem Orkiestra Miejska Dębieńsko.

HISTORIA

W 1992 r. z inicjatywy ówczesnego kierownika Domu Kultury w Leszczynach – Marioli Czajkowskiej – powołano do życia zespół taneczny. Kilka miesięcy później zespół dał swój pierwszy występ. Od dnia założenia kierownikiem i choreografem zespołu jest Katarzyna Grzegorzek. Przez kilkanaście lat ZYGZAK prezentował głównie miniatury i inscenizacje taneczne oraz układy nowoczesne, zdobywając miejsca na takich festiwalach, jak: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Zatańcz z nami” w Częstochowie, Międzywojewódzkie Spotkania Taneczne „Woj.-Tan” w Olkuszu, Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży w Gliwicach, Festiwal Tańca „Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach, Wodzisławska Gala Taneczna „MIX” czy, największy z nich, Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W 2005 r. zespół rozpoczął współpracę z Orkiestrą Miejską Dębieńsko, która działa pod kierunkiem Wojciecha Pukowca. Początkowo była to luźna współpraca, jednak w roku 2009 Formacja zadebiutowała na Mistrzostwach Polski Mażoretek w Opolu, by już rok później dwukrotnie stanąć na podium tych mistrzostw. Przez 12 lat zespół był gospodarzem i współorganizatorem „Festiwalu Tańca” o zasięgu międzywojewódzkim, w którym co roku brało udział ok. 1000 młodych tancerzy. Aktualnie od 2009 r., jest gospodarzem Ogólnopolskiego Festiwalu Mażoretek „Parada”. W maju 2017 roku Formacja Taneczna Zygzak obchodziła Jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

OSIĄGNIĘCIA

Formacja Taneczna ZYGZAK jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zarówno cały zespół, jak i solistki ponad 300 razy stawali na podium konkursów, festiwali tańca oraz imprez mistrzowskich. ZYGZAK jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata Mażoretek. Zarówno Katarzyna Grzegorzek, jak i cały zespół zostali uhonorowani medalem 50-lecia oraz nagrodą „Karolinka” za zasługi i osiągnięcia dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Regulamin Formacji Tanecznej ZYGZAK
>>>pobierz<<<

Formularz zgłoszeniowy
>>>pobierz<<<

Formularz rezygnacji
>>>pobierz<<<

KONTAKT

kierownik i choreograf Formacji Tanecznej Zygzak: Katarzyna Grzegorzek
telefon: + 48 606-970-828
e-mail: kasia.grzegorzek@gmail.com

instruktor: Agnieszka Wawrzonkowska
telefon: + 48 502-690-939
e-mail: agnieszka.marszolek@op.pl

www: http://formacja-zygzak.wixsite.com/formacja-zygzak
facebook: www.facebook.com/formacjataneczna.zygzak