Tik Tak Punk Rock Memoriał vol. 15 w Czerwionce-Leszczynach

  • 0

Tik Tak Punk Rock Memoriał vol. 15 w Czerwionce-Leszczynach

Category:Bez kategorii

Zapraszamy na 15 koncert dedykowany pamięci zmarłych muzyków Bulbulators. Jest najstarszym nieprzerwanie działającym cyklicznym wydarzeniem w szeroko pojętym klimacie punk na Śląsku. Piętnasta edycja imprezy odbędzie się 18 lutego 2023 w Sali MOK Czerwionka-Leszczyny.

Zmarły 12 kwietnia 2007 roku Wojtek TIK TAK Stefan był pierwszym basistą Bulbulators; szarpał również cztery struny w legendarnej formacji Ramzes And The Hooligans, był współzałożycielem i basistą rybnickich Rozbiesz Sie oraz kilku inny projektów punk/ new wave. W roku 2011 do Tik Taka dołączył kolejny muzyk związany z Bulbulators, perkusista Mirosław Bednorz znany szerzej jako Sensitive Rat/ Szpajza. Zmarł 6 marca 2011 roku w Rybniku. Mirek był cenionym multiinstrumentalistą, który oprócz Bulbulators udzielał się w grupach Ramzes & The Hooligans, Profanacja, The Coiots, Tife Tife! Był też założycielem i gitarzystą Rozbiesz Sie.

Tegoroczną edycję Memoriału uświetni występ czterech kapel… oprócz pomysłodawców i współorganizatorów imprezy grupy Bulbulators wystąpią VENTA QUEMADA, PIRATES OF THE PUBS z Czech oraz legenda punk z Jawora grupa GA-GA/ ZIELONE ŻABKI.

ZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły, które na przełomie lat 80 i 90 sporo namieszały w polskiej niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Obie kapele były laureatami tego kultowego festiwalu (ZŻ 1988, GaGa 1992). Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA/ZIELONE ŻABKI.
Koncerty GA-GA-ZŻ są zawsze energetyczne – widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” są skuteczne w każdych warunkach – to zawsze punkrockowa mieszanka wybuchowa!
Członkowie GA-GA/ZŻ współtworzą kolektyw artystyczny „Zamek Nadaje”, który na swą działalność zagospodarował przestrzeń średniowiecznego zamku Piastowskiego w Jaworze. Są również gospodarzami Sceny w Pokojowej Wioski Kryszny, części Przystanku Woodstock.

VENTA QUEMADA to zespół założony przez starych punków z kapel takich jak Profanacja, Rottweiler, Adwent, Whitman, ON2B, którzy chcieli pograć trochę mniej hałaśliwie. W 2018 roku nagrali debiutancką płytę, w 2021 do zespołu dołączyła wokalistka Patrycja, wnosząc zupełnie nowy wymiar do muzyki VQ. W 2022 roku ukazał się ich drugi album, odbiegający nieco stylistyką od debiutu. Mało przesterów, trochę melodii, klawisze. Ich koncerty pełne są melancholii i tajemniczości, a surowe, post punkowe brzmienie oraz dekadenckie teksty przenoszą słuchaczy do czarno-białych lat osiemdziesiątych.

PIRATES OF THE PUBS to zespół z Czeskich Budejovic, który powstał w 2012 roku zainspirowany irlandzkimi pieśniami ludowymi oraz celtic punkiem w stylu Dropkick Murphys czy Real McKenzies.
Kiedy gęsta karmelowa piana ze szklanki Guinnessa wylewa się na ciemnobrązowy dębowy bar, a ostre gitarowe riffy i słodkie dźwięki skrzypiec zaczynają odbijać się echem po sali, wiesz co będzie dalej… PIRATES OF THE PUBS! Banda barowych włóczęgów, którzy wstają od kieliszków dopiero gdy idą krzyczeć do mikrofonów i w tym momencie wiadomo już, że nie warto siadać. Ta impreza będzie huczna i nie zejdziesz z parkietu aż do rana. Więc nie czekaj na nic, złap najbliższą rudowłosą piękność i dołącz do nas. Życie jest krótkie i nie chcemy czekać, aż się skończy! Whisky popłynie i rozcieńczy się rumem, irlandzki flet będzie grał w kółko, a kto nie nadąży za akordeonem, skończy pod stołem. Tacy właśnie są — PIRATES OF THE PUBS. Więc PYRSK i wiatr w żagle!

BULBULATORS powstał pod koniec 1989 roku, kiedy gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes And The Hooligans postanowił założyć nowy punk band.
Po kilkunastu koncertach granych na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w roku 2000 nakładem Enigmatic Records ukazał się ich pierwszy album „Prawdziwe Życie”, debiutancka kaseta dała impuls do dalszego działania i sprawiła że zespół zaistniał szerzej…
Od tego momentu minęło już sporo czasu a Bulbulators nagrał 7 kolejnych albumów, odwiedził dziesiątki klubów i festiwali na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Anglii, Norwegii oraz Białorusi.
Obecnie kapela promuje swój ostatni album „Homo Polonicus” a tworzą ją… Piotr Iglak Tohak (głos), Artur Burak Latosiński (gitara), Paweł Gruby Siegel (bas), Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja) oraz Krzysztof Lotos Latosiński (gitara).

Miejsce: Sala MOK w Czerwionce-Leszczynach, ul. Wolności 2
Termin: 18 lutego 2023, godz. 18.30
Bilety: 50/60 zł
Bilety do kupienia w kasie CKE oraz na https://www.ckecl.pl/kup-bilet/