Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ocalić od Zapomnienia”

Plastyczny Konkurs Ekologiczny przeznaczony jest dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, szkół średnich oraz uczestników pozalekcyjnych zajęć plastycznych. Konkurs ma regionalne znaczenie, gdyż obejmuje swoim zasięgiem województwo śląskie. Tematyka konkursu jest różnorodna. Hasła konkursowe wskazują m.in. na wszystkie te miejsca, zjawiska, które młody człowiek, dziecko uznaje za warte ocalenia i zapamiętania. Efektem finalnym przedsięwzięcia jest wystawa pokonkursowa oraz katalog wystawy. Na wystawę pokonkursową składają się prace wyróżnione i nagrodzone przez jury.

Cele konkursu:

 • pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno i problemy najbliższego środowiska, stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń plastycznych najmłodszego pokolenia.

XXVII Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ocalić od zapomnienia”

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach po raz dwudziesty siódmy organizuje Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”. Konkurs przeznaczony jest dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz uczestników pozalekcyjnych zajęć plastycznych (POPP, placówki kultury). Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym konkursie.

UWAGA
Prace należy dostarczać do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego
w Czerwionce-Leszczynach przy ul. 3 Maja 36 D.

Na prace czekamy do 7 dni po rozpoczęciu zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych.

Wyniki XXVII Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego oraz data finału połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej i wręczeniem nagród zostanie podana w terminie późniejszym na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Regulamin XXVII Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego
>>pobierz>>

Karta opisowa pracy oraz zgody
>>pobierz>>

Zgody
>>pobierz>>


Nadchodzące wydarzenia

 1. LEMON – koncert

  25 września 2020 godz. 19:00 - 20:30
 2. INDUSTRIADA

  26 września 2020 godz. 16:00 - 19:00
 3. PINOKIO – spektakl dla dzieci

  27 września 2020 godz. 16:00 - 17:00
 4. FOLK ESTRADA – koncert

  2 października 2020 godz. 18:00 - 20:00
 5. PIKANTNI – spektakl komediowy

  19 października 2020 godz. 17:30
Zmień wielkość czcionki
Zmień kontrast