Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach stanowi komórkę organizacyjną działającą w strukturze Miejskiego Ośrodka Kultury.

Powstał dzięki współpracy:

  • Stowarzyszenia „Ruchu Rozwoju Gminy Czerwionka-Leszczyny”,
  • Towarzystwa Sympatyków Ziemi Dębieńskiej,
  • Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk,
  • Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach,
  • Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach,
  • Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, 12 września 2013 swoją działalność rozpoczął Uniwersytet Trzeciego Wieku. Inauguracja pierwszego roku akademickiego nastąpiła 3 października 2013 r. Pierwsze „Gaudeamus Igitur” usłyszało około 250 studentów. Do dnia dzisiejszego liczba studentów zwiększyła się do około 400 osób.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach w swojej misji edukacyjnej wziął sobie za cele przede wszystkim aktywizację intelektualną, społeczną i fizyczną osób starszych oraz propagowanie wiedzy, kultury i zdrowia, pamiętając o idei kształcenia przez całe życie.

UTW w Czerwionce-Leszczynach oferuje zajęcia obejmujące lektoraty języków obcych, zajęcia ruchowe i rekreacyjne oraz wiele innych. Ponadto w programie semestralnym uwzględnia się ciekawe wykłady o różnorodnej tematyce. Uniwersytet organizuje również imprezy i wyjazdy służące integracji wśród seniorów.

KONTAKT

www: www.utw.cba.pl


Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

Zmień wielkość czcionki
Zmień kontrast