Wakacje z MOK-iem 2024 – Wycieczki

  • 0

Wakacje z MOK-iem 2024 – Wycieczki

Category:Bez kategorii

Zapraszamy na wycieczki wakacyjne z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Wakacje z MOK-iem 2024

Wycieczki


Koszt:                                                                                                                                                     przedszkolaki         120 zł      
klasy I-VI               140 zł    
klasy VII-VIII        150 zł  
młodzież/studenci  180 zł  
dorośli                    210 zł                                                                                                   

Cena wycieczki obejmuje: przejazd i bilety wstępu.

Powrót ok. 21.30

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 133 atrakcje, które znajdują się na obszarze 74 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Atrakcje Energylandii charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 7 stref:

Bajkolandia – kraina dziecięcych pragnień, wkraczające do niej maluchy znajdują się nagle w świecie swoich marzeń, spotykają się z postaciami ulubionych bajek.

Strefa familijna – proponuje atrakcje dla całych rodzin, lecz na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu – min. 140 cm. W tym sektorze dostępnych jest kilka Roller Coasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce…choć jak twierdzi część Gości – niektóre potrafią zaskoczyć. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.

Strefa ekstremalna – to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.

Water Park – strefa uruchomiona latem 2016 roku – naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W jej skład wchodzi Water Park, Tropical Fun, Exotic Island oraz Nowość 2022 Bamboo Bay.

Smoczy Gród – niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. To niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami

Aqualantis – 6 strefa Parku otwarta w 7 urodziny Energylandii tj 14.07.2021. Dawno, dawno temu w bardzo odległej krainie była sobie wyspa pośrodku oceanu. Jej mieszkańcy funkcjonowali w doskonałej symbiozie z przyrodą i dającą im życie wodą. Ludzie żyli w harmonii z wielkim władcą mórz Abyssusem.

Sweet Valley – 7 strefa naszego parku! Przygotujcie się na słodkie emocje i niesamowitą zabawę, która właśnie się rozpoczęła! Dla wszystkich miłośników słodkości i emocji, Sweet Valley to raj na Ziemi! Ta magiczna strefa zabawy zapewni niezapomniane przeżycia dla całej rodziny.


Koszt:     
dzieci i młodzież od 3-15 lat 120 zł              
studenci do 26 lat 150 zł  
dorośli 170zł   

Cena wycieczki obejmuje: przejazd, bilety wstępu, rejs po jeziorze oraz ubezpieczenie.

Powrót ok. 18.30

Zapraszamy na malowniczą wycieczkę na najbardziej wysuniętą na północ część Słowacji – Orawę, bogatą w walory krajoznawcze, etnograficzne, a przede wszystkim krajobrazowe.

ZAMEK ORAWSKI (Oravský hrad) – jedna z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. Zamek został wybudowany na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava w mieście Oravský Podzámok.

REJS STATKIEM  – 1,5 godzinny rejs statkiem po Jeziorze Orawskim na wyspę znajdującą się na środku jeziora, zwaną Slanicką Wyspą czy Wyspą Sztuki. Na wyspie zobaczymy zabytkowy XVIII w. kościół z ekspozycją słowackiej rzeźby ludowej.


Koszt:     
dzieci i dorośli    160 zł                                                                                                                                                                                Cena wycieczki obejmuje: przejazd, bilety wstępu i przewodnika.
Powrót ok. 19.00

Zapraszamy na wycieczkę do Zamku Grodno, jednego z najatrakcyjniejszych sudeckich zamków, malowniczo położonego na szczycie Góry Choina nad Jeziorem Bystrzyckim.

Projekt RIESE (Olbrzym) to z kolei kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, który realizowany był na terenie Gór Sowich oraz na Zamku Książ w latach 1943-1945. Miała to być jedna z głównych kwater Adolfa Hitlera, jednak nie został on nigdy ukończony. Włodarz to największy ze wszystkich obiektów wchodzący w skład projektu RIESE. Jest to olbrzymi kompleks bunkrów i budowli podziemnych, które powstały pod górą Włodarz w Górach Sowich. Na kompleks Włodarz składa się ogromna ilość wydrążonych w skale korytarzy, bunkrów oraz ogromnych hal. Długość powstałych w masywie góry korytarzy sięga 3200 metrów, a część z nich jest dostępna dla zwiedzających. Obiekt ten budowany był rękami kilku tysięcy więźniów, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do katorżniczej pracy. Wielu z nich przywożono z okolicznych obozów koncentracyjnych. Podczas zwiedzania korytarzy kompleksu Włodarz będziecie mieli okazję zapoznać się z historią II wojny światowej oraz zwiedzicie wydrążone w skale korytarze, hale i bunkry.

Muzeum Molke III to muzeum techniki militarnej, które znajduje się na terenie byłej fabryki amunicji z czasów II wojny światowej. Fabryka ta była częścią tajnego projektu Riese, który miał na celu budowę podziemnych schronów i fabryk dla nazistowskich przywódców. Muzeum Molke III prezentuje eksponaty związane z historią i techniką wojenną, takie jak maszyny, pojazdy, broń i mundury. Można tu zobaczyć między innymi czołg Panzer IV, samolot Messerschmitt Bf 109 czy motocykl BMW R75.


Koszt:       
dzieci i młodzież od 3-15 lat    –   210 zł  
dorośli                                       –   280 zł                                                                                                                                                        

Cena wycieczki obejmuje: przejazd, bilety wstępu, wjazd i zjazd kolejką oraz ubezpieczenie.
Powrót ok. 19.00

Zapraszamy na wycieczkę rekreacyjną w masyw Śnieżnika. Będziemy mieli okazję skorzystać z bogatej infrastruktury turystycznej w miejscowości Dolni Morava. Otwarty 13 maja 2022 r. Sky Bridge 1721 w Masywie Śnieżnika w Czechach jest najdłuższym wiszącym spacerowym mostem na świecie, ma 721 metrów długości; 1,2 metrów szerokości i wysokość 95 metrów w najwyższym punkcie. Ścieżka w Obłokach „Sky Walk” to drewniana kładka o długości 710 metrów, tworząca wieżę o wysokości 55 metrów. Ze szczytu wieży (za dodatkową opłatą) można zjechać zjeżdżalnią.

Ze względu na wysokość mostu i jego konstrukcję w wycieczce nie powinny brać udziału osoby cierpiące na lęk wysokości. Wskazane obuwie turystyczne.

Informacje:

tel. 32 431 16 34 wew. 30

Zapisy* w CKE od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30,

a w godz. 15.30-20.00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

*Zapisy ruszają 3 czerwca 2024

W razie rezygnacji opłata nie podlega zwrotowi.

Wyjazd dziecka poniżej 10 lat tylko z opiekunem (w przypadku Energylandii – wyjazd dziecka poniżej 13 lat tylko z opiekunem).

Wymagana jest pisemna zgoda opiekuna na wyjazd dziecka dostępna na stronie www.mokcl.pl i w CKE.

Miejsce wyjazdu na wycieczki – parking przy CKE w Czerwionce.

W przypadku dzieci i młodzieży należy zabrać aktualną legitymację szkolną/studencką.

W przypadku wyjazdu do Czech/Słowacji wymagany jest dowód osobisty/paszport.

Liczba miejsc ograniczona!

Zasady organizacji wycieczek przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach
>>>pobierz<<<

Zgoda rodzica (opiekuna) na udział w wyjeździe
>>>pobierz<<<

Oświadczenie o zapoznaniu się z zasadami wycieczek
>>>pobierz<<<